COURSING


coursing2.jpg, 162 kB Coursing je moderní kynologický sport určený pro psy všech plemen a velikostí, založený na přirozené touze psa lovit a pronásledovat kořist. Jedná se o terénní běh za umělou návnadou, která simuluje skutečný pohyb zajíce. Pes má za úkol tuto návnadu chytit. Při coursingu rozvíjí svoji rychlost, obratnost, vytrvalost, ale také inteligenci a schopnost spolupracovat s ostatními psy.
Základním cílem coursingu je zdravý a spokojený pes. V současné době řada plemen psů ztratila své původní využití, pro které byla vyšlechtě na, a je chována téměř výlučně jako společníci člověka. Stále více psů žije s lidmi ve městech, kde je prostor pro jejich přirozený pohyb omezen. Coursing umožňuje sportovní vyžití psa a zároveň představuje vhodnou a bezpečnou alternativu k jeho původnímu využití, např. k lovu.
coursing1.jpg, 180 kB Nedílnou součástí coursingu je radost psa z volného pohybu, odměna ve formě chycení návnady a pochvala psovoda. Takto vedený pes je sebevědomý, psychicky vyrovnaný a lépe se přizpůsobuje různým životním podmínkám.
Coursing lze provozovat jako rekreační činnost nebo na vrcholové úrovni jako náročný terénní sport. Coursingové závody jsou místem, kde se setkávají a spolupracují osoby se stejnými kynologickými zájmy. Jsou přístupné pro psovody všech věkových kategorií, rodiny s dětmi i o soby handicapované. Všichni účastníci coursingu jsou vedeni k toleranci a sportovnímu chování. Při coursingu dodržují platné veterinární předpisy a předpisy na ochranu zvířat, zvláštní důraz je kladen na čistotu životního prostředí. Účastníci coursingu svým chováním přispívají k propagaci coursingu i kynologie jako takové.

Více podrobností o tomto sportu a získání licence a možnosti závodit najdete na stránkách ČESKÉHO PSA
NAŠE FOTOGALERIE ZE ZÁVODŮ A TRENINKŮ:coursing3.jpg, 151 kB
Gadův memoriál 2013
Trenink Napajedla 7.7.2013
Březolupské tlapky 2012
Gadův memoriál 2012
Trenink Otrokovice 2012
Holba pohár 2012
Hanácký pohár 2012
Trenink Soběšice 2012
Trenink Otrokovice 30.červenec 2011
Trenink Otrokovice 22.červenec 2011
Hanácký pohár 2011
Medlánecký sysel 2011
Trenink Radslavice 2011
Trenink Brno 2011
Trenink Přerov 2010
Trenink Radslavice 2010
Trenink Radslavice 2008
coursing4.jpg, 154 kB